Клатенбург се врати во Премиерлигата и досуди пенал по четири минути (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Искусниот судија,
кој важи за еден од најдобрите во Англија, минатата недела на големо
изненадување реши да ја напушти Премиерлигата и да се пресели во Саудиска
Арабија.

Но на барање на првите луѓе на судиите во Англија, Марк Клатенбург го
одложи трансферот и прифати да остане во Премиерлигата барем до крајот на сезоната.

Денеска тој ја
делеше правдата на дуелот помеѓу ВБА и Борнмут и досуди пенал за гостите по
само четири минути.

Кинг прецизно го
реализираше ударот од белата точка, но домаќините потоа постигнаа два гола и
стигнаа до победа од 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани