Кејн се повредил, го пропушта мечот со Белгија?

by
0 минути читање

На синоќешниот тренер Кејн заработил мускулна повреда поради која предвреме прекинал да тренира. Информациите велат дека тој е неизвесен за вечерашниот меч со Белгија, поверојатно е дека нема да игра.

Местото напаѓач ќе го задржи Доминик Калверт Луин кој даде гол на претходниот меч со Велс, тоа беше и негово деби за англиската репрезентација. Ова е период на напаѓачот на Евертон кој ја доби и наградата за најдобар играч на месецот во Премиерлигата.

Се уште не се знае колку е сериозна повредата на Хари Кејн и дали ќе треба да отсуствува од теренот одреден период.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани