Касерес конечно потпиша за Саутемптон

by
0 минути читање

Англискиот клуб потврди дека Касерес до крајот на сезоната ќе го носи дресот на Саутемптон.

„Саутемптон со задоволство може да соопшти дека потпиша со Мартин Касерес договор до крајот на сезоната“ – стои во соопштението на клубот.

Искусниот дефанзивец ќе го носи дресот со број 29.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани