Капитенот на Арсенал се избрука пред дуелот со Сатон но на крајот се искупи со одличен гест (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Англичанецот беше
капитен на Арсенал на дуелот со нисколигашот Сатон во петтото коло на ФА Купот.

Тој се избрука
пред почетокот на средбата откако на традиционалната размена на знаменца пристигна
со празни раце, и го извиси капитенот на Сатон на најголемиот натпревар во
историјата на клубот.


Сепак, Тео Волкот
се искупи по крајот на средбата.

Напаѓачот, кој
вчера го постигна погодокот број 100 во дресот на Арсенал, по последниот свиреж
ја посети соблекувалната на Сатон, се поздрави со сите играчи а потпиша и некој
дрес.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани