Каква ситуација: Јаховиќ распали кон голот на Османлиспор, Ето предвреме почна да се радува на гол (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Коњаспор ја
продолжува големата битка за опстанок во елитното друштво на најсилниот
фудбалски шампионат на Турција.

Тимот на нашиот
Адис Јаховиќ одигра реми без голови на гостувањето кај Османлиспор, а бод во
една ваква ситуација и тоа како е вреден за Коњаспор.

Интересно беше во
финишот од средбата во Анкара, поточно во 88. минута, Самуел Ето чекаше крај
аут линијата да го замени нашиот Јаховиќ, а тој се реши во акцијата која беше
во тек да упати силен и доста прецизен удар кон голот на домаќините, Ето
предвреме истрча да се радува на голот, кој го очекуваше, но одлична
интервенција имаше голманот кој спречи водство, а можеби и победа за Коњаспор.

class="twitter-video" data-lang="en">

pic.twitter.com/cvXUkKuhkL

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани