Каква храброст: Со дрес од Игуаин на Јуве се шеташе низ улиците на Неапол (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Имено, еден од членовите на порталот се движеше низ улиците на Неапол облечен во дрес на Игуаин од Јувентус.

Некои сфатија дека е само шега, други упатија бројни навреди, а храбриот дечко може да биде среќен што не изеде ќотек.

Ривалството помеѓу Јувентус и Наполи е огромно, а особено оваа сезона кога Игуаин направи трансфер и го облече црно-белиот дрес на италијанскиот шампион.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани