Како Бонучи ја проследи победата на Јуве против Порто (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Масимо Алегри и
Леонардо Бонучи имаа расправија минатата недела на средбата против Палермо,
двајцата си разменија навредливи зборови, па за да се стави ред во тимот по
серијата инциденти, дефанзивецот беше парично казнет.

Но тука не заврши
приказната, Масимо Алегри реши да го изостави играчот од составот за дуелот со
Порто во Лигата на Шампионите.

Па Леонардо Бонучи
беше приморан од трибините и свечената ложа на Драгао Стадионот да го проследи натпреварот.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани