Јувентус не го сака „Петелот“ од Торино

by
1 минути читање

23 годишниот
Италијанец е прв стрелец во Серија А, со хет-трикот против Палермо во неделата
стигна до бројката од 22 погодоци.

Со добрите игри
Андреа Белоти го привлече вниманието на најголемите клубови, а помеѓу нив е и
Јувентус.

Генералниот
директор на „Старата Дама“, Бепе Марота признава дека Андреа Белоти е одличен
играч но тие веќе имаат супер напад па 
популарниот „Петел“ не им е потребен.

„Белети е одличен
играч, топ голгетер

вели Марота. „Му посакувам многу среќа и успех
.

„Го следиме
бидејќи обожаваме убав фудбал, но веќе имаме супер напад
.

Во договорот на
Андреа Белоти има откупна клаузула од 100 милиони евра, но Јувентус и да сака
не може да го повтори случјот со Игуаин, клаузулата важи само за клубови надвор
од Италија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани