Јувентус го скрши отпорот на Емполи во вториот дел (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Јувентус со +10
на врвот на табелата утре ќе го проследи дербито помеѓу Интер и Рома.

Избраниците на
Масимо Алегри вечерва со 2-0 славеа во дуелот со Емполи.

Гостите одолеваа
едно полувреме, а „Старата Дама“ дојде во водство во 52. минута со автоголот на
Скорупски.

Алекс Сандро во
65. минута погоди за 2-0 и ги осигура трите бода.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани