Играч од академијата на Манчестер јунајтед со смешен автогол им донесе победа на децата на Ливерпул (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Првиот натпревар заврши 2-2, па Ливерпул денеска играше возвратен меч во ФА Купот.

На Клоп не му се допадна тоа и им даде одмор на фудбалерите од првиот тим, на овој меч Ливерпул излезе со играчи кои играат во младинската екипа но и тие победија.

Децата не Ливерпул беа подобри од Шрусбери во секој сегмент и на крајот заслужено дојдоа до големиот триумф.

Интересно мечот беше решен со само еден погодок кој го постигна Вилијамс, играч од академијата на Манчестер јунајтед, тој во 75. минута си ја затресе сопствената мрежа.

Во осминафиналето од ФА Купот Ливерпул ќе му гостува на Челси.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани