Ибрахимовиќ се враќа во шведската репрезентација

by
0 минути читање

Ибрахимовиќ кој се имаше пензионирано од националниот дрес на Шведска, ќе се врати во составот бидејќи сака да биде дел од Европското првенство.

39-годишниот фудбалер игра во голема форма во Милан, па ќе добие повик од шведсккиот селектор Јане Андерсон за престојните мечеви со Косово, Грузија и Естонија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани