Ибрахимовиќ: Јас сум стара школа, за да успеам треба…

by
2 минути читање

Швеѓанецот е во
центарот на вниманието откако со 35 години редовно и без многу мака ги тресе
противничките мрежи во Премиерлигата, првенство кое важи за најтешко.

Златан
Ибрахимовиќ до овој момент има 26 погодоци зад своето име во дресот на
„Црвените Ѓаволи“ во сите натпреварувања.

„Јас сум животно,
се чувствувам како лав

вели напаѓачот.

„Во добра форма
сум. Тренирам напорно. Луѓето кои добро ме знаат од соблекувалната, знаат дека
тренирам многу напорно
.

„Имам одредена
цел секоја сезона. И да ја остварам таа цел, морам да работам напорно, мора добро да се испотам. Така
постигнав се што имам постигнато
.

„Јас сум од
старата школа, мора да работам напорно и да вложам голем труд за да успеам. Не сум од новата школа
каде е лесно да го добиете она што го сакате
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани