И Канте се огласи по отказот на Клаудио Раниери (ФОТО)

by
1 минути читање

Канте беше еден од клучните играчи на Лестер за освојување на големиот трофеј, со неговото заминување во Челси стана јасно колку големо било неговото влијание во тимот.

Преку својот твитер профил, Канте ја изрази својата благодарност кон Раниери.

„Големо благодарам со емоции до Раниери за се што постигна: за клубот, за фановите и за мене“ – напиша Канте.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани