Хероите „ги запалија моторите“ – Полска, доаѓаме! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

by
3 минути читање

Младата
македонска фудбалска репрезентација за играчи до 21. годишна возраст ги
стартуваше подготовките за претстојното Европско првенство кое се одржува во
Полска.

Избраниците на
Благоја Милевски првиот тренинг го имаа на тренинг центарот „Петар Милошевски“
во склопот на „Куќата на фудбалот“ при ФФМ.


Македонија е во група со Шпанија, Португалија и Србија, првиот натпревар го играме токму против Шпанија и тоа на 17. месецов.

Селекторот Благоја Милевски веќе го дефинираше официјалниот список на фудбалери, на кој додаде и седуммина од генерацијата 1996/97.

 

Извор/Фото:
ffm.mk

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани