Фудбалер на Реал имал преку 20 понуди оваа зима

by
1 минути читање

23 годишниот
напаѓач минатото лето беше промовиран од Зинедин Зидан во првиот тим на Реал Мадрид, и иако импресионираше на натпреварите на кои доби шанса, не ужива преголема минутажа.

Па на негова адреса
во јануари пристигнале голем број на понуди, но тој решил да остане верен на
„Кралевите“.

Во соопштение
постирано на социјалните мрежи од менаџерската агенција која се грижи за
кариерата на Мариано Диаз, се вели дека преку 20 клубови пројавиле интерес за
услугите на играчот.

Сепак, тој останал на
Сантијаго Бернабеу бидејќи клубот од него побарал да биде трпелив и истраен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани