Фановите на Реал Мадрид не сакаат Бејл, Роналдо и Бензема да играат заедно

by
1 минути читање

Реал Мадрид изгледаше супериорно во саботата против Еибар, конечно одигра една одлична партија и покрај тоа што во тимот недостасуваа Герет Бејл и Кристијано Роналдо.

Тој факт отвори дебата во шпанските медиуми, дали Реал Мадрид е подобар доколку во тимот бидат изоставени дел од најголемите ѕвезди.

Анализите велат дека Реал Мадрид во Еибар беше посупериорен, покопактен и понапорно работеше со Џејмс Родригез, Лукас и Асенсио во стартниот тим.

За дуелот со Наполи во комбинација се враќаат Бејл и Роналдо. Фановите на Реал Мадрид беа запрашани дали на Сан Паоло сакаат да стартуваат со триото Бејл, Ронало, Бензема. Дури 77% посто одговориле негативно.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани