Дрогба го повика Азар: Ти треба да бидеш следниот…

by
1 минути читање

Поранешниот
напаѓач на Челси, Дидие Дрогба упати порака до првата ѕвезда на тимот од
Стемфорд Бриџ, Еден Азар, дека треба да е следниот што ќе ја продолжи верноста
со клубот, откако тоа веќе го стори Н
Голо Канте, кој стави потпис на нов, петгодишен договор.

Тој треба да
биде следниот што треба да потпише
“ рече Дрогба во изјавата за Гол, а притоа се
надоврза и на формата на Алваро Мората, која не беше за пофалба на почетокот од
новата сезона, но, таа сега е во нагорна линија, што го радува и самиот Дрогба.

Не е лесно, се
случува на сите кои минуваат низ тешки ситуации, тоа што е најважно во тој
период е поддршката од фановите, а навивачите на Челси беа одлични со него
пружајќи му ја поддршката во сиот тој период, сите, вклучувајќи ме и мене, сме
среќни што тој повторно погодува, тој е одлично момче, а тоа што е најважно е
фактот што е одличен напаѓач
“ заклучи поранешниот напаѓач на Премиерлигашот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани