Драма на Риазор, страшна повреда на Торес (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Популарниот „Ел
Нињо“ ги исплаши своите соиграчи и сите присутни на Риазор откако при еден
воздушен дуел доби удар во глвата и се струполи на земја во безсознание.

Играчите на
Атлетико Мадрид во паника веднаш притрчаа и не дозволија Шпанецот да го
проголта јазикот, а набрзо дотрчаа и лекарските екипи.

Тој веднаш беше
пренесен во локална болница, и за среќа вестите кои пристигнуваат од Шпанија се добри.

„Колчонероси“
соопштија дека Фернандо Торес е свесен и во стабилна состојба, но ноќта ќе ја
помине во болница и утре ќе му бидат извршени нови тестови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани