Дербито на Манчестер во полуфиналето од Лига купот на Англија!

by
0 минути читање

Ждрепката за полуфиналето од Карабао купот ги спои ривалите од Манчестер, Јунајтед и Сити ќе имаат нови битки.

Во второто полуфинале ќе играат Астон Вила против Лестер.

Полуфиналето од Лига купот на Англија се игра во два натпревари за разлика од претходните дуели. Првите мечеви ќе се играат на 6 јануари, а реваншите се на 27 јануари.

Финалето е на Вембли на 1 март.

Лига куп Англија полуфинале:

Манчестер јунајтед – Манчестер Сити

Лестер – Астон Вила 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани