Белоти повторно е во центарот на вниманието

by
1 минути читање

Фиорентина и Торино одиграа нерешено 2-2, а во центарот на вниманието беше напаѓачот на гостите, Андреа Белоти.

Виолетовите одлично го започнаа мечот, имаа предност од 2-0, по што следуваше шоуто на Белоти.

При водство на противникот од 2-0, Белоти имаше шанса од пенал да го врати Торино во игра но ја погоди само пречката.

Промашениот пенал како да му даде крилја, до крајот на мечот постигна два гола и донесе бод за Торино од тешкото гостување кај Фиорентина.

„Оваа година едноставно не ми одат пеналите, лани не беше така. Но работам на тоа“ – изјави Блоти.

„Целта ми е да бидам најдобар стрелец, но тоа е благодарение на моите соиграчи. Среќен сум во Торино, но никој не може да ја предвиди иднината“.

Интерес за Белоти има повеќе европски клубови меѓу кои Арсенал, Челси и Ливерпул. Но Торино ќе бара вистинско богатство за својот напаѓач.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани