Бејл: Не заслужив црвен картон

by
1 минути читање

Велшанецот ги
остави на цедило своите соиграчи откако на стартот од вториот дел ги загуби
нервите и за неколку секунди доби жолт и црвен картон и предвреме беше испратен на туширање.

Лас Палмас потоа
ја искористи бројчната предност и поведе со 1-3, но Роналдо со два гола во
завршницата обезбеди голем бод.

„Мислам дека не
заслужив црвен картон

вели Бејл во разговор со ТВ каналот на Реал Мадрид.

Добив жолт
картон за прекршокот. Потоа ме бутнаа и јас врати
.

„Сакам да му се
извинам на тимот и на фановите. Се надевам дека ќе научам од сопствените грешки
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани