Барса дозна колку треба да плати за Верати, ПСЖ ја одреди цената

by
1 минути читање

24 годишниот
Италијанец привлекува големо внимание, во последно време се говори за негов
трансфер на Камп Ноу, откако самиот играч призна дека посакува еден ден да го
облече дресот на Барселона.

Марко Верати исто
така е желба и на Реал Мадрид, Интер и Јувентус, но ПСЖ нема лесно да се откаже
од фудбалерот.

Иако ставот на
„Светците“ е дека играчот не е на продажба, медиумите велат дека шампионот на
Франција ќе се раздели со Марко Верати доколку пристигне соодветна понуда.

За да седне на
преговори, ПСЖ бара помеѓу 80 и 85 милиони евра,

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани