Баерн Минхен им се врати на тренинзите, но тие се поинакви од вообичаените (ФОТО)

by
1 минути читање

Тренингот на Баерн Минхен се одвиваше со почитување на мерките за социјална оддалеченост. Фудбалерите тренираа во помали групи раздалечени еден од друг.

Клубот соопшти дека ги запазува и сите предвидени хигиенски регулативи.

На тренинзите присуствуваат само луѓето кои се неопходни за да се реализира тренингот. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани