Атлетико Мадрид праќа скаути за Несторовски, но ги плаши цената на Македонецот

by
1 минути читање

Се поголем број
на клубови пројавуваат интерес за репрезентативецот на Македонија по неговите одлични
настани во деби сезоната во Серија А.

Според пишувањата
на Калчомеркато скаути на Атлетико Мадрид ги следат настапите на Илија
Несторовски.

„Колчонероси“
добро внимавале на „Нестогол“ на дуелите со Наполи и Кротоне, на кои
репрезентативецот на „Црено-жолтите“ постигна два гола и на Палермо му донесе
четири бода.

Сепак, цената што
ја бара Маурицио Ѕампарини го плаши Атлетико Мадрид.

Сопственикот на
Палермо денеска порача дека Илија Несторовски вреди помеѓу 15 и 20 милиони
евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани