Арсенал во 97. минута се спаси од пораз од Фулам! (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Малку фалеше Арсенал да доживее пораз од Фулам на кој му се потребни бодови за опстанок.

Фулам поведе со гол во 59. минута на Маја од пенал, натпреварот се одвиваше добро за нив, изненадувањето беше на самиот праг.

Но, кога се чинеше дека тие ќе ги однесат трите бода, Нкетија постигна гол во 97. минута и ги постави конечните 1-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани