Арсенал се интересира за двајца фудбалери на Наполи

by
0 минути читање

Цел број еден на Арсенал е офанзивниот фудбалер на Наполи, Лоренцо Инсиње кој има дадено девет гола и шест асистенции оваа сезона. Имаше одлично издание и на гостувањето кај Реал Мадрид во Лигата на шампионите каде постигна гол.

Со пакет во Инсиње, Арсенал го сака и дефанзивецот на Наполи, левиот бек Фаузи Гулам.

„Тутомеркатовеб“ тврди дека Арсенал испраќа скаути кои ги следат овие двајца фудбалер и наскоро се очекува да испратат и конкретна понуда.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани