Арсенал ќе го направи Артета еден од најплатените тренери во светот

by bojan
1 минути читање
Артета

Голем број на извори од „островото“ пренесуваат дека Арсенал подготвува нов договор за Микел Артета, Шпанецот ќе стане еден од најплатените тренери во светот.

„Топчиите“ се подготвуваат за уште едно работно лето на трансфер пазарот, но прв приоритет на раководството е да се реши иднината на Микел Артета.

Шпанецот ќе биде награден со нов долгогодишен договор, а ќе добие и значително покачување на платата.

Микел Артета ќе стане еден од најплатените тренери во светот, одредени извори пренесуваат дека неговите примања ќе бидат слични како оние на Пеп Гвардиола, кој има плата од 20 милиони фунти по сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани