Англиските екипи ја покорија Европа како никој досега, историска доминација!

by
1 минути читање

Ливерпул и Тотнем ќе играат во финалето од Лигата на шампионите, а Челси и Арсенал ќе се борат за пехарот во Лига Европа.

Ниту еднаш досега не се случило финалистите и во двете натпреварувања да бидат од иста земја. 

Шпанија била доминантна во минатото, но ова што го направи Англија на никој не му успеало. Домининација како никогаш досега. 

Интересен е и фактот што меѓу овие четири екипи не е актуелниот англиски шампион, тоа само дава уште поголема тежина на овој успех.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани