Анчелоти се извлече, помина без казна за средниот прст кон навивачите на Херта

by
1 минути читање

Медиумите од
Германија изминатиов викенд пренесоа за трето полувреме и голем скандал кој го предизвикал Карло Анчелоти на
дуелот помеѓу Херта и Баерн Минхен .

Фановите на
домашниот тим го плукнале Италијанец на патот кон подтрибинскиот простор а тренерот на „Баварците“ како одговор
покажал среден прст кон трибините.

Фудбалската
Федерација на Германија вчера го сослуша стратегот и реши да го затвори
целиот случај откако самиот Карло Анчелоти одлучил да донира 5.000 евра во знак
на извинување.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани