Анчелоти ја открива тајната на успехот на Евертон

by
1 минути читање

Евертон без пораз ќе влезат во денешниот меч од Премиерлигата против Саутемптон, во моментов тие се лидери на табелата и на тоа место ќе останат по ова коло дури и да загубат.

Тимот предводе од Карло Анчелоти игра одличен фудбал, полн со самодоверба, Италијанецот знае што е причината за тоа.

„Духот и атмосферата на тренинзите комплетно се променија во однос на лани“, вели Анчелоти.

„Минатата сезона беше навистина тешко за сите, тие не почнаа добро, па направија промена на тренерот, дојдов јас, потоа имаше карантин, сезоната беше навистина комплицирана. Но фудбалерите успеаа да се подготват за новата сезона со различен дух и тоа беше клучно“.

„Нашата цел не е променета. Почнавме добро, сакаме да бидеме на позициите кои водат во Европа, сакаме да играме таму следната сезона, во Лига Европа или Лигата на шампионите“.

„Се надеваме дека ќе ја оствариме оваа цел која е навистина важна за нас, за клубот“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани