Алексис Санчез се огласи со извонреден пост на социјалните мрежи (ФОТО)

by
1 минути читање

Чилеанецот беше
седнат на клупа за дербито со Арсенал во саботата, па медиумите почнаа да
шпекулираат за ваквата одлука на Арсен Венгер.

Се говореше дека
минатата недела Алексис Санчез предвреме напуштил еден тренинг и потоа имал
жестока расправија во соблекувалната со соиграчите.

Арсен Венгер ги
негираше ваквите стории, а попладнево се огласи и Алексис Санчез.

„Вистинскиот воин
се бори не поради тоа што ги мрази оние пред него, туку бидејќи ги сака оние
зад него
– гласеше порака
на Чилеанецот на Инстаграм.

„Напред „Топчии“.
Единствен неуспех е ако да не се обидете“,


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани