Агентот на Рангник: Тој нема никакви планови со Милан, постојат други приоритети во моментов

by
2 минути читање

„Билд“ пред
извесен период навести дека преговорите помеѓу Милан и Ралф Рагник се во доста
напредна фаза, па интересен беше потегот на „Росонерите“, според кој тој треба
да биде нов шеф на стручниот штаб, а освен тоа, дури и да биде скаут и спортски
директор.

Сево ова донесе
одредени турбуленции во Милан, кои почнаа по Звонимир Бобан кој јавно наведе
дека извршниот директор на клубот, Иван Газидис работел зад грб по негова, а
воедно и штета на Паоло Малдини, и сето тоа поради преговори со Рангник,
исовремено Бобан се колнеше и дека договор е веќе постигнат.

Многу дилеми
отвори ова прашање, а многумина застанаа на страната на Бобан и Малдини,
наведувајќи дека Газидис не требало да се меша на таков начин во нивната
работа, поради тоа што неговата функција во клубот е од сосема поинаков
карактер.

Како и да е, Марк
Косицке, агентот на Рангник негира дека постои било каков договор на неговиот
клиент со Милан, тврдејќи дека Рангник нема никакви планови со италијанскиот
прволигаш.

Газидис и
Рангник се познаваат со години, а често и дискутираат на одредени теми,
разговараат
“ вели Косицке во изјавата за германски „Билд“.

Но, не постојат
никакви планови тие да соработуваат во еден ист клуб, постојат други приоритети
во моментов
“ додава тој во изјавата.

Се чини дека
барем со оваа изјава на агентот, во моментов спласнуваат сите шпекулации околу
најавите Рангник да извршува улога во Милан, која досега е невидена во
модерниот фудбал, па во меѓувреме тој ќе остане во Салцбург, клуб каде е директор, а со кој бележи
големи успеси.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани