Фоден е прогласен за најдобар фудбалер во Премиерлигата! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Фудбалерот на Манчестер Сити, Фил Фоден ја доби наградата за најдобар фудбалер во Премиерлигата за сезоната 2023/24.

Фоден имаше 17 голови и осум асистенции и е еден од најзаслужните што Манчестер Сити е на чекор до титулата.

„Ова е големо достигнување и навистина сум горд. Премиерлигата е најголема во светот и задоволство ми е што бев номиниран покрај сите други одлични играчи“, кажа Фоден.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани