Тиквеш го засили ростерот со уште двајца Бразилци

by 24 фудбал
0 минути читање

Тиквеш продолжи да го засилува својот клуб со бразилски фудбалери пред настапот во квалификациите за Конференциската лига.

Нови членови на освојувачот на Купот на Македонија се Георге Араухо и Леонардо Гуера кои му се приклучија на тимот на подготовките во Охрид. Пред овие двајца Бразилци, кавадарчани го промовираа и Витор Алберто.

Инаку, во првото квалификациско коло за Конференциската лига екипата на Тиквеш ќе игра против Бреидаблик.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани