Тен Хаг урна уште еден негативен рекорд во Манчестер јунајтед!

by riste
0 минути читање

Ерик тен Хаг продолжува да испишува негативна историја во Манчестер јунајтед, денешниот пораз од Кристал Палас значеше уште еден рекорд од оние лошите.

Манчестер јунајтед за првпат во својата историја загубил 13 натпревари во една сезона од Премиерлигата.

Црвените ѓаволи првпат примиле 81 гол во една сезона од сезоната 1976-77. А имаат уште три натпревари до крајот на сезоната, што значи дека оваа бројка може да стане само полоша.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани