Суспензија и парична казна за Алегри!

by riste
1 минути читање

Тренерот на Јувентус, Масимо Алегри доби црвен картон за време на финалето од Купот на Италија откако беснееше крај аут линијата, казната веднаш му е изречена.

Тој доби суспензија од два меча во италијанскиот куп, тие нема да бидат со Јувентус бидејќи заминува од клубот по крајот на оваа сезона.

Алегри ќе треба да плати и парична казна од 5.000 евра.

Тренерот на Јуве полуде во финишот од мечот, го фрли сакото, ја фрли и машната, па почна да ја соблекува и кошулата. За сето тоа време викаше по судиите.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани