Специјален момент во Лисабон: Средбата на Роналдо и Модриќ (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Хрватска и Португалија играа пријателски натпревар во Лисабон кој заврши со победа на избраниците на Златко Далиќ од 1:2.

Лука Модриќ во овој натпревар беше стрелец на еден гол за Хрватите, додека Кристијано Роналдо на спротивната доби одмор и на настапи.

Сепак, Модриќ и Роналдо кои беа соиграчи во Реал Мадрид, па така имаа и што да си кажат кога се сретнаа на теренот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани