Се сеќавате на Дани Гуза? На 43 години потпиша за нов клуб!

by Стефан
1 минути читање

Поранешниот репрезентативец на Шпанија и понатаму покажува колку ја сака оваа игра.

Поврозрасните љубители на фудбалот сигурно се сеќаваат на легендарниот Дани Гуиза. Напаѓачот од светски калибар кој го докажа тоа кога Луис Арагонес како играч на Мајорка го повика во репрезентацијата на Шпанија и го освои Европското првенство.

Гуиза имаше голема улога, постигна гол во полуфиналето против Русија и тогаш се стекна со статус на национален херој.

Денес на 43 години и понатаму игра фудбал, иако не заработува како во минатото бидејќи игра за помали клубови. По Кадиз кој беше негов последен посериозен клуб играше во пониските лиги на Шпанија, а денес стигна и до шестио ранг.

Потврдено е дека е нов фудбалер на тимот Ротен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани