Ристовски доби големи пофалби од фудбалер на Манчестер Јунајтед: Феномен! (ФОТО)

by Стефан
1 минути читање

Веќе е добро познато дека поранешниот македонски репрезентативец, Стефан Ристовски е одличен пријател со фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Стефан Ристовски.

Двајцата поминаа одлични денови во Спортинг Лисабон, а иако во последните години не играат за ист клуб сепак често се поддржуваат преку социјалните мрежи.

Пред два дена Динамо на градскиот плоштад во Загреб ја славеше титулата и во таа ситуација Ристовски се фотографираше со освоените пехари. Таа фотографија на Ристовски на својот Инстаграм профил ја сподели Бруно Фернандеш и под неа напиша „Феномен“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани