Презентацијата на Мбапе на Бернабеу ќе биде нешто невидено досега, откриен е планот! (ФОТО)

by riste
1 минути читање

Брзо откако ќе заврши Европското првенство, Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу ќе направи презентација на Килијан Мбапе каде тој ќе се појави пред навивачите.

Презентацијата е закажана за 16. јули со почеток од 19 часот. Се очекува да бидат продадени сите 80.000 билети кои ќе бидат пуштени.

Ќе биде инсталирана патека по која Мбапе од соблекувалната ќе пристигне на сцената. На бината ќе има и огнени ефекти.

Ќе има бендови кои ќе настапат на сцената, предвидени се огномети, панорамски камери со 360 степени со цел да се доловат најдобрите кадри.

Реал Мадрид сака ова да биде ново ниво на презентација, на шоу како што ниту еден фудбалер немал досега.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани