Познати се деталите за новиот договор на Де Роси со Рома

by riste
1 минути читање

Даниеле Де Роси синоќа и официјално потпиша нов договор со Рома, а сега италијанските медиуми ги откриваат деталите.

Де Роси стави потпис на договор до јуни 2027 година, неговата плата ќе биде 3,3 милиони евра по сезона.

Иако таа е значително помала од онаа на неговиот претходник Мурињо, тој е на четвртото место на најплатените тренери во Серија А. Поголема плата од него имаат само Антонио Конте, Симоне Инзаги и Тијаго Мота.

Основната цел на Рома останува пласман во Лигата на шампионите, а раководството му ветило на Де Роси дека ќе биде вклучен во сите трансфер дискусии.

Рома ќе потпишува само со фудбалери кои се одобрени од Де Роси.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани