Пикси избра: Ова е конечниот тим тим на Србија за Европското првенство (ФОТО)

by Стефан
1 минути читање

Денеска селекторот на репрезентацијата на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси го објави конечниот список на фудбалери за настап на Европското првенство.

На списокот на Пикси нема некои посебни изненадувања и нападот го предводат фудбалерите на Ал Хилал и Јувентус, Александар Митровиќ и Душан Влаховиќ. Исто така тука е и Сергеј Милинковиќ Савиќ, тројцата зад себе индидвидуално имаат одлична сезона.

Од поширокиот список отпаднаа голманот: Александар Јовановиќ, напаѓачоит Самед Баждар, фудбалерот за врска Саша  Здјелар и талентираниот стопер, Јан Карло Симиќ.

Европското првенство во Германија стартува на 14-ти јуни и ќе се игра до 14-ти јули за кога е закажано финалето

СПИСОК НА ФУДБАЛЕРИ ЗА ЕП НА СРБИЈА

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани