Официјално: Челси се засили со напаѓач од Барселона

by Стефан
1 минути читање

Eкипата на Челси го официјализираше трансферот на талентираниот Марк Гују кој во Лондон пристигнува од Барселона.

Гују во својот договор имаше откупна клазула, а Барселона тоа го искористи и го доведе во своите редови.

„Причината поради која дојдов во Челси е проектот во кој верувам. Очекувам клубот да ми даде шанса и се надевам ќе ги оправадам очекувањата“, изјави Гују.

Договорот кој го потпиша со Челси е со важност до 2030 година и има опција да биде продолжен на уште една сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани