Официјално: Арби Воша потпиша за Струга

by riste
0 минути читање

Актуелниот шампион Струга промовираше уште едно засилување за следната сезона, во нивните редови доаѓа Арби Воша од директниот ривал Шкупи.

Струга се подготвува за квалификациите во Лигата на шампионите, па рано ги договара засилувањата, едно од нив е и Арби Воша.

Тој минатата сезона ја помина во Шкупи, а претходно настапуваше и за Македонија Ѓорче Петров.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани