Навивачите на Сити се воодушевени од Гвардиол – му смислија и песна! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Фудбалерите на Манчестер Сити дојдоа на чекор од одбрана на титулата шампион на Англија откако во 34. коло го победија Тотенхем со 2:0. На табелата сега тие имаат два бода предност во однос на Арсенал и потребно им е само да го победат Вест Хем за викендот во последното коло.

Еден од најдобрите во тимот на Гвардиола, посебно во последниот период е хрватскиот дефанзивец Јошко Гвардиол кој прерасна во вистински миленик помеѓу навивачите.

Сега од фановите на „граѓаните“ Гвардиол доби и песна.

„Јошко Гвардиол, тој е Хрват, игра за Сити, многу го сакаме…“, се главните стихови од песната која навивачите на Манчестер Сити ја објавуваат на социјалните мрежи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани