Лаутаро и Интер конечно се договорија, познати се деталите

by riste
0 минути читање

Првиот напаѓач на Интер, Лаутаро Мартинез и во наредните пет години ќе го носи сино-црниот дрес на италијанскиот шампион.

Лаутаро Мартинез и Интер постигнаа вербален договор за продолжување на соработката.

Договорот ќе биде официјално потпишан кога Лаутаро ќе се врати од Јужна Америка каде ќе игра на Копа Америка со Аргентина.

Договорот е со траење до јуни 2029, годишната плата ќе му биде 9 милиони евра плус бонуси.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани