ЖФК Љуботен во квалификациите за ЛШ ќе игра против тим од Исланд

by Стефан
0 минути читање

Ждрепката за квалификациите за женската Лига на шампион денеска го даде противникот на ЖФК Љуботен во првото коло.

Шампионот на Македонија во првото квалификациско коло ќе се соочи со Валур од Исланд.

Во првиот натпревар Љуоботен ќе игра на гости, а во реваншот ќе го пречекаат исландскиот противник.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани