Елези: Секогаш сме мотивирани кога играме за Македонија!

by riste
1 минути читање

Македонија утре (понеделник) од 19 часот игра пријателски натпревар против Хрватска во Ријека, Агон Елези неколку години беше дел од Вараждин и добро го познава хрватскиот фудбал.

Елези кој сега е член на Бохум, вели дека мотивацијата за настап против Хрватска е голема и се надева дека Македонија ќе се покаже во вистинско светло.

„Драго ми е што повторно сум со момците во репрезентацијата, се подготвуваме на највисоко ниво и навистина е предизвик што се соочуваме со Хрватска, селекција која беше бронзена на последното Светско првенство”, вели Елези.

„Секогаш сме мотивирани кога играме за Македонија и така треба да се однесуваме и на терен. Да ги почитуваме задачите од селекторот и да се надеваме на позитивен резултат”.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани