Димитриевски го одработи првиот тренинг со Валенсија! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Македонскиот голман, Столе Димитриевски почна со работа во новиот клуб, Валенсија, денеска ги стартуваше подготовките за новата сезона.

Голманот на Македонија се очекува да биде прв избор за „лилјаците“ поради тоа што Мамардашвили ќе ја напушти Валенсија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани