Де Брујне сака да си оди од Манчестер Сити

by riste
1 минути читање

Кевин Де Брујне решил да го напушти Манчестер Сити и да замине на печалба во Саудиска Арабија, велат информациите од Англија.

По девет години може да се случи разделба меѓу Манчестер Сити и Кевин Де Брујне. Белгиецот сака да почне нешто ново.

И покрај тоа што е еден од најплатените фудбалери во Премиерлигата, Де Брујне решил да замине во Саудиска Арабија и постигнал усмен договор со Ал Итихад.

Саудискиот клуб сега треба да се договори со Манчестер Сити за трансферот да се реализира.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани